Jak kupić auto w komisie samochodowym?Interesuje Cię kupno samochodu używanego? Powszechnym sposobem jest kupno pojazdu z komisu samochodowego. W tym artykule dowiesz się jak rozpoznać godny zaufania komis oraz jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania.

Który komis wybrać?

Obecnie w branży komisów samochodowych stosuje się specjalizację. Dzięki ukierunkowanej sprzedaży np. wyłącznie pojazdami importowanymi z Niemiec czy autami poleasingowymi komisy trafiają do najbardziej wymagających klientów. Zanim więc zaczniemy szukać komisu, warto się zastanowić jakiego auta potrzebujemy, co zaowocuje szybkim zakupem. Przyjmuje się, że im szersza specjalizacja komisu, tym możemy liczyć na większe doświadczenia właściciela komisu oraz wyższą jakość oferowanych pojazdów. 

Zanim zdecydujesz się na konkretny komis, zwłaszcza znacznie oddalony od miejsca zamieszkania, przeczytajmy o nim opinie w Internecie. Zarówno negatywne opinie klientów na forach internetowych, niedopracowana strona internetowa czy jej brak może wzbudzić naszą uwagę i wymusić dystans na dane miejsce. Jeśli przedsiębiorcy zależy na jakości i na relacjach z klientem z pewnością odczujemy to po pozytywnych opiniach zadowolonych klientów czy dopracowanej stronie prezentującej zdjęcia samochodów, ich opisy, ceny oraz zestawienie usług.

Zalety komisu

Komis samochodowy jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących szybko kupić używane auto. Główną korzyścią komisu jest szeroki wybór różnych marek, dzięki któremu nie musimy ograniczać się do jednego koncernu motoryzacyjnego. Obecnie cenione komisy samochodowe nie odstają od autoryzowanych salonów, oferując godny zaufania opis stanu technicznego. W dobrym komisie właściciel nie kupuje niepewnych pojazdów z brakującą historią pojazdu. 

Komis samochodowy to także łatwy sposób pozyskania auta importowanego, ponieważ w przypadku takiej transakcji wszelkie opłaty tj. akcyza czy opłata recyklingowa leży po stronie właściciela komisu. Na wyróżnienie także zasługuje fakt, że dobre komisy współpracują z instytucjami finansowymi, umożliwiając wzięcie za ich pośrednictwem kredytu samochodowego. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *